yine O'na dair

Berkinin vurulmasına ilişkin tanık ifadeleri yayınlanmaya başladı.. Ben okurken gözyaşlarımı tutamıyorum, için eziliyor, canım yanıyor…

O anne babayı düşünemiyorum, bebeklerinin (kaç yaşında olsa berkin bebektir onların gözünde) canının nasıl yandığını, nasıl korktuğunu okuduklarında nasıl canları yanıyordur kimbilir..

Ne hakkınız var sizin insanlara bunları yaşatmaya, hiç mi vicdanınız yok sizin…..

 

“Caddeye çıkma. Nişan alıyor" dedim ancak Berkin duymadı. Caddeye bir adım atar atmaz TOMA’nın yanında diz çökmüş vaziyette başında kask bulunan çevik kuvvet polisi Berkin'e doğru gaz tüfeğiyle ateş etti. Polis memuru nişan almıştı. Direk Berkin'in kafasına ateş etti. Ben doğalgazın orda saklanıp bu olayları gözetledim. Gaz kafasının sağ kısmına geldi. Berkin'in kafasına çarptıktan sonra yere düştü. Ben ve arkadaşım Berkin'i geri çektik. Berkin ayağa kalktı. "Aaaa kafam kafam diyerek" koşmaya başladı. Birkaç adım gittikten sonra kendisini arkadaşlarımla tuttum, kucağıma aldım. Arkadaşlarla yardım ettik. Berkin'in geldiği evin bulunduğu tarafa doğru yüz metre kadar bu şekilde gittik. Arka sokakta bulunan Berkin'in yaralandığı yere 150-200 mette mesafede bulunan sağlık ocağının önüne geldik. Birkaç araç geçti durmadılar. Beyazminibüs şeklindeki aracı durdurup bindirdik. Bu araca bindirdikten sonra 50 saniye sonra kusmaya başlamıştı. Gözleri kapanıp dişleri kilitleniyordu”

 

“Berkin üç dört kişinin arasından caddeye çıktığı sırada 15-20 metre ileride, Mithatpaşa Caddesi’ndeki polisler gaz tüfeğiyle ateş etmeye başladılar. Berkin silahsesini duyduğu için irkildi. Sokağa girmek isterken kapsül başına isabet etti. Berkin bağırmaya başladı, kafasına biber gazı saplanmıştı. Eliyle vurup çıkardı. Bu esnada kafasında gaz maskesi olan, sarışın, kalıplı bir şahıs vatandaşları göstererek, ‘Ateş edin’ diye bağırıyordu. Berkin’in bilinci yerindeydi. Biz kendisine sorular sormaya başladık. Kafasına ne geldiğini sorduk, cevap vermedi. Bilmiyorum, dedi. Kafasına pamuk koyduk. Birden bayılmaya başladı, gözleri kapandı. Kucağımıza aldık. Bir marketin sahibi beyazminibüsüyle geldi, durdu. Berkin kucağımızda kusmaya başladı. Ara sokaklardan hastaneye gittik.”

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !