sözün özü

Sinirli değilim.. Şaşkın değilim… Nasıl olur demiyorum.. Sessiz bir kabulleniş.

Hani bir filme takılırsın saatin farkına varmazsın, sonra saate bakarsın, 12:30 olmuştur, aa geç olmuş yatayım ufaktan dersin.  Panikle de yatağa koşup gözlerini hemen uyumak için sımsıkı kapatmazsın. Kalkarsın sallana sallana bir bardak su içersin tuvalete gidersin sonra da yatarsın.. Çünkü sen 9:00 sanırken 12:30 değil.. Zaten o civarda bir şey olması normaldir, sadece fark etmemişsindir.. Öyle bir şey..  

Ben bu civarda bir şey bekliyor muydum??? Ne civarda bir şey bekliyordum bilmiyorum.  Günlerdir koca koca adamlar kocaman kocaman laflarla konuşuyorlardı. Canımı sıkan sadece Nagehan Alçının TV de gevrek gevrek güldüğünü görmek oldu, zaten o çıkınca kapattım tv yi yattım.. Kaiken’i okumaya çalıştım biraz, baktım okuyamıyorum onu da.. yani okuma yazmam var çok şükür ama kelimeleri okuyabilmek okumak değil.. bıraktım onu da elimden.. dişimi fırçaladım, başucumdaki suyu değiştirdim. Yattım sonra.

Ben seçmen olarak üzerime düşeni yaptım. Gittim oy kullandım. Hem de büyükşehir belediye başkan adayını hiç sevmediğim halde, ona oy verdim. Adamın şuandaki belediyesinde iyi çalıştığını ve o ilçenin halkının onu çok sevdiğini biliyordum. TV deki konuşmaları, projeleri falan da aklıbaşındaydı… Gözümü kapayıp adamı dinlersem ya da sesini duymayıp biryerde projelerini okursam mantıklıydı. Ama yüzünü görmek.. TV de çıktığında bazen TV nin sesini kapatıp ona bakıyordum.. Yüzü pis adamın. Güven oluşturmuyor. O yüzden herşeyi beklersin.. TV de hepimize ana avrat sövse şaşırmazsın. Yüzü pis. İfadesi çirkin.. Şu işportacıların sattığı şeytan taçları vardır ya ışıklı, kırmızı boynuzlu.. işte onlardan taksa gözleri de kırmızı olsa mesela.. Deccal.. Adam öyle bir izlenim oluşturuyor bende.. Zerre güvenmiyorum. Sadece görünüşünden dolayı.

Kazanamadı zaten.

Ben yine de oy vermiştim.

Başkent mesela.. Fıkra gibi. Saygınlığı, güvenilirliği yerlerde, espri konusu olmuş bir belediye başkanları var. Yine onu seçtiler. Başkente kapılar yapacakmış, saat yapacakmış. Seçtiler adamlar. Seçsinler.

Bir şey değişmedi; sözün özü…  Dün de bu bataklıktaydık, bugün de bu bataklıktayız. Kötü insanlar yönetiyor bizi. Kötü insanlar yönetmeye devam edecek. Nokta

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !