gitmek

Bir yerlere gitmeliyim yine..

Nereye gidersen git kendinden kaçamazsın, değil mi? Ama ben kendimden kaçmak istiyorum. Niye herkesin benden kaçma lüksü varken ben kendimden kaçamıyorum?

Tamammm… yine depresifiz işte ne var. Durup dururken değil yeminle değil.

Sadece çok sıkıldım. Kendimden sıkıldım, herşeyden sıkıldım. O yüzden uzaklaşmam lazım. Belki ben hindistana tibete falan gitmeliyim. Arınmalıyım belki de. Yoksa yeminlen bu kafa ile yaşayamayacağım ben. Hayatta kalmam, hem de bunca yıl hayatta kalmam tıbbi literatüre geçebilecek bir mücize. Hem de bu kafayla.

Yok anlatmayacağım bu defa neler olduğunu. En yakın arkadaşıma bile anlatmadım. Duymak istemiyorum kendimden bile. Düşünmek istemiyorum. Hep aynı şey yine aynı şey ama yeter artık yetmez mi?

Yine kırık dökük bir gönül hikayesi. Yine esas oğlan hiç önemli değil. Olayın giriş gelişme ve sonuç bölümleri önemli. Sonuç bölümleri hep çok önemli. Niye tüm sonuç bölümleri aynı ki?

Kendimi sevmiyorum yine iki üç gündür

Kendimi sevmememe neden olacak şeyler yaşadım yine.

Aynı senaryoyu yaşayıp duruyorum. Aynı filmi farklı figüranlarla çekip duruyorum. Duygulardan arındım artık, artık masal kahramanlarıma bir şey hissetmiyorum. Sadece izliyorum sonra yine aynı son. O zaman bende bir şey var. Belki de bende bir şey var. Yoksa bende mi bir şey var. Olm bende bir sorun olmasın.. yok yok kesin bende bir sorun var.

Evet artık neden böyle olduğunu buldum

Bende bir sorun var.

Kim olduğu ne olduğu hiç önemli değil. Önemli biri de değil. Aşırı duygu yoğunluğu aşırıdan daha az duygu yoğunluğu falan yaşamadım. Duygu kırıntılatrı bile değil belki sadece iyi vakit geçirmenin verdiği bir eğlenme falan mı denir ne denir bilemedim. Sonrası? Sonrası hep aynı.

 

Ben yarın endoskopi olucam. Hayatımın ilk anestezisini alıcam. Biraz kaygılıyım.

Midemde aylardır duran acıya dur deme zamanı geldi.

İkinci endoskopim bu ilkinin üzerinden on yıl geçti. O zamanın teknolojisi farklıydı tabi. Farklı dediysem bahçe hortumu sokmadılar tabi boğazıma. Gerçi o zamanlar da uyutma seçeneği vardı ama ben uyutulmak istememiştim. İstememiştim ve görmüştüm ebeminkini. Rahatsız eden bir duygu. Bu defa uyutulmaya itiraz etmedim. Uyutun beni.. sonra uyanıp boktan hayatıma geri dönerim. En azından kısa bir süreliğine benden ayrılayım. Biraz nefes alayım. Buna gerçekten ihtiyacım var.

 

Benim bir yere gitmem lazım kimseyi tanımadığım kimsenin beni tanımadığı yesyeni bir yerlere

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !