Gitmek mi sen delisin

Ve tabi ki o kazandı.

O kazandı, biz kaybettik..

Sitenin kuruluş sözleşmesinde bir madde olduğu için ne benim köpeğimin kimseye zararı olup olmadığına baktılar, ne de apartmandakilerden aldığım imzalara..

Köpek gitsin dendi.. böyle buyurdu hakim.

Köpek dediği de benim köpüş..

Tatilden dönmüştüm, heyecanla dünyanın öbür ucundaki sualtı anılarımı anlatıp eğlenirken bir telefon geldi..

Bütün tatilimi sildi..

“Köpeğin uzaklaştırılmasına karar verilmiştir.”

Bütün mutluluğumu sildi..

Tabi ki de köpük bir yere uzaklaşmayacak. İlla bir yerden uzaklaşılacaksa beraber uzaklaşırız.

İcra memuru gelip köpüğü alıp barınağa koyacakmış. Bir de hacizli mal statüsünde olacakmış bebeğim orada. Sahiplendirilmeyecekmiş de.. Yok artık..

Şımarık bir köpek benim Köpüşüm.. Sözümü dinlemez hiç. Başına buyruktur. Büyük köpek gördüğünde beni korumak için kafa tutar. Geçen gün parkta bir dobermanı kovaladı. Yolda bir kangala kafa tuttu. Kuyruğu bacakların arasında.. ama başı dik.

 

Komik bir köpek benim Köpüşüm. Fırça yiyince masanın altına saklanır. Çakmak, sigara, para falan çaldığında da gelip karşında durur, farkedene kadar.. Sonra koşar masanın altına saklanır. Piçtir yani biraz… Kötü bir şey yaparken benim farketmemi sağlar, bak ne yapıyorum der gibi gözümün içine baka baka yapar ve ben köpük hayır diye bağırınca deli gibi koşmaya başlar.

Miskin bir köpektir ayrıca.. beraber sabah yatak keyfi yaparız.. Uyanınca başını yastığıma koyar sarılır. Üzerime yatar bazen. Kendini sevdirir uzun uzun.. yataktan zorla kaldırıp yürüyüşe çıkarırım, sabahları tembeldir.

Geceleri sırt üstü uyur, döne döne..  Arada rüyasında koşar, patileriyle beni tekmeler..

Hep sevgiyle heyecanla karşılar beni. Herkesi hep sevgiyle karşılar.

3 yaşında minik bir kız o. Benim kızım. Benim herşeyim. Hayatta beni en çok seven ve bana en çok ihtiyaç duyan can o. Benim can yoldaşım. Hayat arkadaşım. Mutluluk kaynağım.

Biz beraber uzaklaşırız.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !