16032014

En yakın arkadaşlarımdan biri evlendi..

Bugüne kadar evlenen başka yakın arkadaşlarım da olmuştu.. Hiçbirinde böyle karmaşık duygularım olmamıştı, bencilliğime yenilmemek için savaş vermemiştim. Çünkü o zamanlar başımı istediğim an yaslayacağım çok fazla insan vardı belki de, o yüzden önemli değildi.. Ama büyüdükçe yavaş yavaş yalnızlaşıyor mu insan??

Yıllardır evleneyim diye kıçını yırtıyordu. Bir türlü olmamıştı. Sonunda evleneceği biri çıktı karşısına, 1 yıl dolmadan evlendi.

İstediğine kavuştuğu için mutluyum tabi ki de, onun mutlu olmasını gerçekten çok çok istiyorum ve onun adına gerçekten mutluyum

Ama bir yanım çok buruk

Artık gecenin köründe arayamayacağım onu

Her mutluluğumu her derdimi her aklıma geleni aklıma geldiği an paylaşamayacağım

Artık her ihtiyacım olduğunda ona koşamayacağım..

Gecenin bir yarısı uykumdan onun telefonuyla uyanıp 45 dakika uyku sersemi onun derdini dinlemeyeceğim.. Ya da heyecanla bana ne olup bittiğini anlatmak için hemen arayamayacak.

Beni aramak için sabahı beklemek zorunda kalacak O da..

Ne büyük bencillik değil mi bu düşünceler.. Ama elimde değil.. sürekli bunu düşünüp dertleniyor değilim, allam nolur evlenmesin diye dualar da etmedim, kıskançlık haset falan değil bu.. Ama en samimi duygularım bunlar işte..

Artık yakın arkadaşım değil falan demiyorum, yine çok yakın, yine kimseye anlatamadığım herşeyi ona anlatacağım, yine onun her anında yanında olacağım.. Sadece artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Tam bunları yazarken aradı.. balayında şuanda. İyiyim keyfim yerinde demek için aramış. Döner dönmez görüşelim demek için..

Seviyorum ben bu hatunu, çok hem de… Yıllardır mesafe olarak o kadar uzak olduğumuz için fiziksel olarak biraraya az gelsek de hep yanyanaydık. Yine olacağız tabi ama aynı olmayacak…

Dostluğumuzun yeni şekline alışacağım yavaş yavaş.. yeni bir şekli olacak, yeniden şekillendireceğiz.

 

Haftasonu kabustu.. En yakın arkadaş olarak bulunmak ne zormuş allahım.. Daha önce de olmuştu ama zaten ben genelde erkek tarafıydım, 1 defa kız tarafı olmuştum ondahatunun sülalesi köpek sürüsü gibi olduğu için çok kalabalıktı çevresi bütün iş bana düşmemişti. Bu garibimin ne yazık ki çevresinde dört dönen insan sayısı o kadar değildi. Sadece ben ve diğer bir yakın arkadaşı. Cumartesi öğleden sonradan Pazar akşamına kadar koşturup durudk. Cumartesi akşamı kına gecesi Pazar nikah. Kına gecesi için kuaföre gitti, tek başına gitmiş ezik ezik. Daha doğrusu kuzeniyle gitmiş ama kuzende algılar karışmış günün önemli insanı kendisi zannedip kuaförde gelin kaprisleri yapıyor mal. Aradım neredesin dedim, durumu söyleyince koştura koştura soluğu kuaförde aldım, bi dünya kızdım mal mısın sen insan söylemez mi niye gel demiyorsun diye.. hastaymışım da kıyamamışmışmış… gop denen yerde bir kuaför.. vakti zamanında 3 ismiyle anılan bir şahıs vardı, bi onun peşinden gitmiştim gopa.. bilmem yani oraları. Neyse gittim tarifle kuaför bulacağım chp mitinginin göbeğinde buldum kendimi, genel aşkan, büyük şehir belediye aşkan adayı, gop adayı falan  hepsi toplanmış.. lan, susadım dilim damağım kurudu büfeye attım kendimi su kalmamış.. neyse aradım buldum kuaförü. Açım ama ölüyorum. Yanda börekçi var, dedim ben iki dakika börekçide bir şey yiyip geleyim hemen, börekçide börek kalmamış.. börek kalmamış bi börekçi olur mu öğleden sonra saatinde.. o kadar kalabalık.. karınca sürüsü gibi silip süpürmüş miting insanları ortalığı.

Neyse gittim doyurdum karnımı bir şekilde sonra kuaförden çıkıldı zor bela eve dönüldü, gece kına gecesini idrak ettik hep beraber, yüksek yüksek tepeler falan, ağlamadı tabi hatun, ama benim gözler doldu bir ara duygulandım, ay evleniyor lan bu hatun bildiğin diye, ayağımda yarım metre topuklu ayakkabı, bi de ince topuklu, bildiğin ip üzerinde cambaz gibiyim.. gece 2 de yattık, benim payıma kokoş kuzen düştü.. kokoş ve geveze. Lan gece olmuş iki, sabah 7 de kalkıp kuaföre gidicez sus be kadın.. bazı şeyler aklından geçer ya, bu bıdı bıdı kouşuyo, en son ay uyumadık hala saat kaç oldu deyince kalan 3 kişi bir ağızdan susarsan uyuyacağız deyince sustu, uyuduk tabi.

Sabahın köründe yataktan fırladık, koştur koştur kuaföre, ben ve diğer yakın arkadaş bizim hatunun çevresinde dört dönüyoruz, kuzen kendi derdinde ay saçımın topuzu nasıl olsa diye.. hatta düün gelinin saçı makyajı her haltı tanımlandı bu hala masada saçıyla başıyla meşgul. Çıkıldı foto çekimine gidildi, eve gidildi, başka adam olmadığından ben, düşün ya ben, gelinliğin askılarında bi sıkıntı vardı elime iğne iplik alıp giriştim gelinliğe. Allahtan hatunun sırtına iğne sokmadan ve gelinliği parçalamadan olayı hallettim. Sonra çıkıldı nikah mekanına gidildi, araba önüne atlayan üzerine yatan çingeneler tüm gün bizi yalnız bırakmadılar sağolsunlar. Nikah anında para takacak olanlara iğne tutulması görevi bana düştü, fifty fifty paylaştık daha doğrusu diğer arkadaşla. Ben nikah salonundan takı & tebrik alanına geçişte geride kaldığımdan o tuttu bir süre, sonra bana ölüyorum ayaklarım falan deyince ben devraldım.

Pazar günü anlamadım ama Pazartesi günü topuklu ayakkabının bütün ağrılarını bacağımın be popomun tamamında yaşadım..

Canı sağolsun.. o mutlu olsun..

Şuanda mutlu, hep olur inşallah

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !