11 Mart 2014

Bu sabah masama erken oturdum, interneti açtım..

Gözlerim doldu.. biliyorum, ağlamaya başlarsam susmam ben.. kapattım hemen.. face e baktım.. biraz da twitter’a..

Çaktırmadan gözümden akan yaşları siliyorum.. Allahtan hastayım burnum akıyor ve sabahtan beri her boşlukta ekrana bakıp bakıp ağladığımı anlamıyor kimse..

Yazıları okuyorum, acı dolu, isyan dolu…. Ve sonra başka yazılar, şerefsiz, vicdansız insanların yazıları.. aynı acıyı yaşayın, kendi çocuğunuzla yaşayın ki anlayın.. Bir insanın ölümüne, bir çocuğun ölümüne böyle mi yaklaşıyorsunuz, allah belanızı versin hepinizin… yiten bir can… ölen bir çocuk.. senin ülkenin çocuğu.. devlet eli ile öldürülüyor.. mısırda ölen kıza salya sümük ağla, tamam insansın ona da ağla, üzül tabi… ama o kadar insansan önce kendi ülkendekine ağla.. ağla ki gerçekten insan olduğunu göreyim. Öyle elinle kendi kültürüne ait olmayan saçma sapan bir dört partmak işareti ile ağlama, vicdanın sızlaya sızlaya pişmanlıkla ağla.. insan mısın??? Değilsin di mi, zerre insanlık yok di mi içinde.. o zaman sus.. sadece sus.. konuşma, yorum yapma.. herkesin canı yanıyor, acımıza saygın olsun, sus..

Üzgünüm.. böyle olacağını biliyordum. Zaten uyansa da hayat onun için güzel olamayacaktı bir daha.. sağlıklı olamayacaktı.. herkes biliyor ama korkuyor, söyleyemiyordu.

Yine de çok çok üzgünüm.. böyle olacağını bilmek üzülmeye engel değil ki..

Öfkeliyim.. bazı insanların bu ölüme yaptıkları yorumları okumaya dayanamıyorum.. Çocuk ölmüş, allah belanızı versin lan ölmüş çocuk… hangi dinde hangi kültürde hangi inançta yeri var bu yaptığınızın.. Neye inanıyorsunuz, neyle besleniyorsunuz, kim nasıl yetiştirdi sizi… yazıklar olsun!!!

Hangi beddua içini serinletir ki insanın bu durumda..

Allahın belaları, buna isyan eden insanlara hala saldırıyorlar.. bu nasıl ülke???

Yarın cenazesi kalkacak.. 16 kilo ve 15 yaşında.. küçücük hafif bir tabut.. muhtemelen işe bir bahane uydurup cenazesine katılacağım. Herkesle birlikte ağlamak herkesle birlikte sövmek isyan etmek için.. küçücük çocuk o korkar ki karanlıktan yalnızlıktan..

Ben böyle düzenin, böyle ülkenin, böyle herşeyin taaaaa..

Berkin daha fazla direnemedi…

Buraya kadarmış..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !